بزرگ – مهم سود بانکی سود سپرده اخبار اقتصادی و بازرگانی

بزرگ – مهم: سود بانکی سود سپرده اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی بیکاری جهت خانواده‌ها سخت است / ابتکار

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در خانواده‌هایی که بدون کار داریم و فرد سال‌های به دنبال کار گشته و بدون کار است سخت است که از نشاط صحبت کنیم.

بیکاری جهت خانواده‌ها سخت است / ابتکار

ابتکار: بیکاری جهت خانواده ها سخت است

عبارات مهم : اشتغال

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در خانواده هایی که بدون کار داریم و فرد سال های به دنبال کار گشته و بدون کار است سخت است که از نشاط صحبت کنیم.

به گزارش تسنیم، معصومه ابتکار عصر امروز در هشتمین جلسه شورای اداری استان گلستان اظهارداشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کنار تجلیلی که باید از رشادت ها و ایثارگری های کسانی که جهت این انقلاب تلاش کردند، داشته باشیم باید به تحلیل درستی از کارآمدی نظام هم دست پیدا کنیم.

بیکاری جهت خانواده‌ها سخت است / ابتکار

وی افزود: تحولات عظیمی در دوران انقلاب اسلامی اتفاق افتاده و پیشرفت های زیادی را در کشور داشتیم قطعاً این وقت با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. در حوزه آموزش به خاص جهت زنان، فاصله ها و شکاف های اجتماعی که قبل انقلاب وجود داشت و تحولات توسعه راه و ضریب نفوذ گوشی این میزان برخورداری ممکن نبود.

ابتکار بیان داشت: تحولات خوبی در حوزه ایجاد اشتغال در دو سال اخیر داشتیم. موفقیت های دولت در مهار تنش ها به خاص تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان ایران صادر شده است بود و محدودیت هایی که زنجیره هایی به پای ملت کشور عزیزمان ایران بود یک کار بزرگ و ارزنده است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در خانواده‌هایی که بدون کار داریم و فرد سال‌های به دنبال کار گشته و بدون کار است سخت است که از نشاط صحبت کنیم.

وی برجام را گامی بسیار مهم در کم کردن این تنش ها برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با استمرار تلاش ها و دیپلماسی فعال از آسیب ها و تهدایدات عبور کنیم و حتی در منطقه هم کشور عزیزمان ایران کرد تا جایی که ممکن است در کنار ملت های منطقه باشد و مانع سرریز این تنش ها به داخل کشور عزیزمان ایران شود.

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: کشور ما با وجود همه ناامنی ها در منطقه در امنیت کامل واقع شده است است و باید از زحمات و ایثارگری های کسانی که تلاش می کنند قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: شاید بااهمیت ترین جلوه فعالیت های دولت در شاخص ها اقتصادی مهار تورم باشد. البته در عنوان توجه به شرایط اجتماعی کشور دولت یازدهم و دوازدهم پیشرفت های خوبی داشته و در شرایط عمومی کشور، امنیت برقرار است ولی شرایط امنیتی نیست.

بیکاری جهت خانواده‌ها سخت است / ابتکار

ابتکار گفت: مدیر جمهور نه تنها منشور حقوق شهروندی را صادر کرد بلکه تلاش نمود تا این منشور در دولت رعایت شود. توجه به آزادی فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در چارچوب قانون و تشکل های مدنی از دستاوردهای مهم دولت تدبیرو امید است.

وی افزود: این ها تحولات مهم و ارزشمندی است و باید تلاش کنیم نه تنها این دستاوردها را حفظ کنیم و مانع از دست رفتن آنها شویم بلکه به سمت پیشرفت و پاسخگویی به مطالبات مردم نیز حرکت کنیم لیکن این جهت گیری مهم دولت است و مدیر جمهور اعتقاد است باید کارآمدی دولت را ارتقا دهیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در خانواده‌هایی که بدون کار داریم و فرد سال‌های به دنبال کار گشته و بدون کار است سخت است که از نشاط صحبت کنیم.

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی به عنوان نظام مردم سالاری دینی در کنار اصول دینی و اعتقادی که برآن استوار هست، در عصر مدرن یگانه بود و در بحث کارآمدی هم ادعاهایی داشته و دارد. معتقدیم نظامی که بر اصول و مبانی دینی باشد و برخاسته از رأی مردم است می تواند کارآمدی بالایی داشته باشد و اثربخشی زیادی در زندگی مردم داشته باشد.

وی گفت: شادی، نشاط و امید مورد تأکید مقام معظم رهبری به خاص در مواجه با آسیب های اجتماعی بوده هست. جهت همین باید تلاش کنیم تا فضای امید و نشاط را در جامعه ارتقاء دهیم که این کار هم لوازمی دارد.

بیکاری جهت خانواده‌ها سخت است / ابتکار

ابتکار اظهارداشت: توجه به اقتصاد و اشتغال اهمیت بالایی دارد. در خانواده هایی که بدون کار داریم و فرد سال های به دنبال کار گشته و بدون کار است سخت است که از نشاط صحبت کنیم.

وی در خصوص اشتغال زنان و رویکردهای دولت گفت: قیمت بیکاری در دختران جوان تحصیل کرده دوبرابر مردان است و زنانی که سرپرست خانوار هستند یا هزینه زندگی بر عهده آنان قرار دارد، ضرورت اشتغال جهت آنان زیادی است . دولت در این زمینه ها جهت گیری های خاص خود را دارد و امیدوارم در زمینه اشتغال فراگیر و پایدار توجه بیشتری به این حوزه ها شود.

ابتکار بیان داشت: در حوزه زنان و خانواده براساس سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و تکالیف ماده ۱۰۱ و ۱۰۲ قانون برنامه ششم تکالیف فرابخشی و تقسیم کار ملی داریم که نگاه متعادل جنسیتی در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها را در دستور کار دارد و همه دستگاه های اجرایی در این باره مسئول هستند و وظیفه دارند.

وی با بیان اینکه باید وقت های برابری در اختیار زنان و مردان قرار بگیرد، افزود: در زمینه آموزش تعداد دختران بازمانده از تحصیل در خیلی از مناطق از جمله مناطق شمالی و استان گلستان زیاد از پسران هست. در حوزه بهداشت و نیازهای خاص و توجه به ضرورت آموزش های قبل از ازدواج حین و بعد از ازدواج پرسشها مهمی وجود دارد که مورد تأکید است.

وی با اشاره به امضاء تفاهم نامه همکاری استاندار گلستان و معاونت زنان و خانواده مدیر جمهور گفت: تفاهم نامه اجرای سند توسعه زن و خانواده استان جهت توجه به این فاصله ها و عقب ماندگی ها و برقراری نگاهی متعادل در دستور کار واقع شده است است و به دنبال این هستیم که عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به شروع گفتگوی بین نسلی و بین خانواده در استان گلستان اظهارداشت: امروز با نسلی مواجه ایم که انقلاب و جنگ تحمیلی را درک نکرده و پرسش های زیادی در ذهن دارد که اگر به آنها پاسخ مناسبی ندهیم پرسشها زیادی را در آینده به وجود خواهد آورد.

وی بیان داشت: این مسئله در آموزش و پرورش، دانشگاه ها، احزاب و شرکت های مردم نهاد باید مورد توجه قرار بگیرد و باید تلاش کنیم تا صدای مطالبات نسل جوان را بشنویم و پاسخ دهیم.

ابتکار ادامه داد: یکی از سیاست های دولت حضور زنان و جوانان و اقوام و اقلیت ها در عرصه های متفاوت مدیریتی بنابر شایستگی و توانمندی های آنان است و تا آخر این دوره ۳۰ درصد از مدیریت دولت باید در اختیار زنان توانمند قرار بگیرد. در بعضی از دستگاه ها شاید کار راحت تر باشد. هرچند کارآمدی جهت ما در دولت اصل است نمی خواهیم خانمی مسئولیت بگیرد و از بعد آن برنیاید.

واژه های کلیدی: اشتغال | انقلاب | خانواده | معصومه ابتکار | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs